כללי

מראת גוף

יש הרבה דברים שאפשר להגיד על מראות בהקשר של עיצוב. אך כל מה שנגיד על מראות הופך לחזק ומשמעותי יותר כאשר מדובר על מראת גוף.

אך ראשית כל בואו נגדיר מהי מראת גוף. ובכן, זוהי מראה אשר נועדה לאפשר לנו לראות את כל הגוף. בניגוד למראות אחרות אשר בדרך כלל מתמקדות באזור הפנים. והמשמעות של זה היא שהמראה פחות או יותר בגודלו של הגוף.

המראה יכולה להיות מראה התלויה על הקיר, אך ישנן גם מראות גוף עומדות.

מראת גוף היא מראה חריגה מבחינת גודלה. יש לה נוכחות עיצובית חזקה ביותר ולא ניתן להתעלם ממנה. ולכן חשוב לבחור אותה בקפידה.

יש להתאים אותה לסביבה העיצובית ולקחת בחשבון גם את המיקום שלה. אם ישנם אלמנטים של אי סימטריה או בלגן בחלל – מראת גוף יכולה להעצים אותם ולהביא השפעה שלילית. אך אם הסביבה העיצובית מתאפיינת בהרמוניה, מראת הגוף תכפיל אותה.

בחירת צורת המראה

מראות גוף יכולות להגיע בצורות שונות. בדרך כלל הן מלבניות, אובליות או שילובי ביניים בהם ישנו מבנה כללי מלבני, אך חלק עליון מעוגל.

כל אחד יכול להימשך לסגנון עיצובי אחר, אך כדאי להיות מודעים לתחושות העיצוביות של כל צורה. מראה מלבנית בעלת פינות ישרות בזוויות של 90 מעלות יכולה להעניק לחדר תחושה גברית, ואילו המראה המעוגלת עוטפת את החלל בנשיות. יש לבחון כיצד זה משתלב עם הסגנון הכללי של החדר.

עליכם לבחון האם תרצו לחזק את התחושה הגברית או התחושה הנשית בחדר. לעתים ישנם פתרונות ביניים, למשל מראת גוף מלבנית, עם פינות מעט מעוגלות. כך ניתן לרכך חדר בעל עיצוב גברי מבלי להפוך לאלמנט עיצובי זר.

מראת גוף והשתקפויות

השתקפות היא תכונה טבעית של המראה, אחרת לא היינו משתמשים בה. ההשתקפות היא התכונה הפרקטית שבגללה אנו צריכים מראת גוף. אך חשוב להיות מודעים לנושא ההשתקפויות ותרומתו לאווירה הכללית בחדר.

מראת גוף היא מראה גדולה ודומיננטית, ולכן חשוב שתנהל אינטראקציה נכונה עם הסביבה העיצובית. וכאן עליכם לבחון לא רק את המראה הכללי של המראה כמו צורתה וצבע המסגרת, אלא את ההשתקפויות הנראות במראה.

ההשתקפויות יכולות להכפיל בלגן עיצובי, או להעצים הרמוניה עיצובית. צריך לדעת איך לעבוד איתן נכון על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

שימו לב כי ישנו הבדל משמעותי בזווית ההשתקפויות בין מראות תלויות לבין מראות עומדות.

מבחר מראות גוף

מחפשים מראת גוף לבית? בקטגוריה זו תוכלו למצוא מבחר מראות גוף סגנונות שונים. מראות שיביאו אל תוך החלל העיצובי תחושות עיצוביות חזקות, וגם יהיו שימושיות.

יש כאן מראות מלבניות המשדרות רצינות, ויש כאן מראות עגולות המשדרות שובבות ואפילו תחושות רומנטיות. חלקן מקובעות לקיר, אחרות עומדות על הרצפה. ויש גם מסגרות בצבעים שונים.

בשורה התחתונה יש כאן מראת גוף לכל אחד ואחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *